×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۷ دی - ۱۳۹۶  
true
true
پیام تبریک به مناسبت ۹ اردیبهشت روز شورا

بسم الله الرحمن الرحیم

و امرهم شورا بینهم

نهم اردیبهشت روز تاسیس شوراهای اسلامی که زمینه ساز تاثیرگذار ی عینی مردم در تعیین سرنوشت جامعه گردید بیانگر تاثیر جدی تر مردم در اداره امور شهر و روستا است و کمترین نقش این روز ، عطف توجه جامعه به عملکرد نهادی می باشد که طی چند دوره فعالیت خود، جایگاه ویژه ای را در تحولات ساختاری هر شهر و روستا بدست آورده است .

بی تردید شوراها بي واسطه ترين حلقه ارتباطي شهروندان، با حاكميت جامعه هستند  . حفظ هويت و اصالت شهرها و روستاها ، ترويج فرهنگ نظم و قانون  و  گسترش نمادهاي دين و اخلاق و اهتمام به سلامت محيط زيست جزء در سایه همت عالی میسر نخواهد بود .

اين روز را به همه ی اعضای محترم شوراها که با وظيفه شناسی و توجه به اصل دانش محوری در حل مشکلات شهر و روستا تلاش می نمايند تبريک و تهنيت عرض می نمايم و از خداوند سبحان توفیق خدمت رسانی وسيع، اهتمام به پیشرفت و توسعه عمرانی و فرهنگی شهرها و روستا های ایران عزیز را برای همه اعضای شوراهای اسلامی را در سالی که مزین به نام  اقتصاد مقاومتی ،تولید و اشتغال شده است ، مسالت دارم.

اکنون که در سالروز تاسیس شورا ها قرار داریم

بحمدالله شورای میاب که بعد از انتخابات جاری دوره جدیدی را آغاز خواهند نمود امیدوارم که  ابتدا پایه و اساس کار را بر تلاش بیشتر و توجه به نیاز های حقیقی روستا توام با تدارک امکانات و اعتبارات و نیروهای متخصص گذاشته ،باید گفت که سیاست های کلان نظام بویژه توصیه ها و رهنمود های مقام معظم رهبری از جمله در نامگذاری سالها به عنوان ترسیم نقشه راه ،تمامی دستگاهها و سازمانها و بخش ها از جمله مدیریت شهری و روستایی را در تعیین اهداف و افق ها کمک کرده است .

 

انجام هر کاری نیازمند انگیزه ،اراده و هدف است و چه انگیزه ای بالاتر از این که بشر در تمامی شئونات زندگی باید در جهت رشد و تعالی حرکت کند و سکون و رکود را به منزله نیستی بداند و نیز چه هدفی بزرگتر از سربلندی جامعه اسلامی که از بسیار جهات الگو و سرمشق دیگر جوامع است؟در مورد اراده هم باید گفت ایرانی ها بخصوص جامعه میابی  به تلاشگری معروفند و سراسر زندگی آنها به کار و فعالیت و پشتکار عجین شده است بنابر این هم انگیزه و هدف و هم اراده برای پیشرفت و تحول و پویایی وجود دارد و با توجه عمیق و روشنگری و دور اندیش رهبر فرزانه انقلاب در نامگذاری هر سال ،خوشبختانه استراتژی هم مشخص می باشد و حال زمان آن است که حول محور این استراتژی و با هدف سربلندی کشور اراده و نیروی خود را به کار گیریم و تلاش کنیم .شورای اسلامی روستای میاب سالروز تاسیس این نهاد را فرصتی می داند تا با ارزیابی عملکرد خود به برنامه های مربوط به توسعه و عمران روستایی سرعت و دقت بیشتری ببخشد و در این راستا خود را نیازمند کمک و همکاری مردم عزیز و فهیم این روستا می داند و از اعتماد آنها انرژی می گیرد.

مهم ترین دغدغه انحراف شورا از وظیفه ذاتی و خود مماشات در برابر پیگیری حقوق شهروندان دربرابر دولت مردان است.
درجامعه ما که احزاب به معنای واقعی وجود خارجی ندارند شورا بدیلی به جای احزاب می توانند در مدیریت کشور نقش ایفا کنند . شورای اندیشه قرآنی نه سوسیالیستی و سکولار غربی و نوعی روش حکومتی که مورد تائید نظر عقل و شرع میباشد فصل هفتم قانون اساسی و قانون شوراها و آیین نامه اجرایی آن چگونگی مطالبه حقوق مردم ترسیم شده است .

اینجانب ضمن گرامیداشت سالروز تاسیس شوراها امیدوارم با تلاش  در شورا و دهیاری و تعامل شهروندان، این اهداف متعالی محقق شود.

مدیریت وب سایت روستای میاب

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false